املاک احسان

 

2246   928     0915

 

مدارک لازم جهت تنظیم قرارداد اعم از

اجاره نامه و یا مبایعه نامه

1کبی شناسنامه فروشنده

2کبی کارت ملی  فروشنده

3کبی شناسنامه خرید

4کبی کارت ملی خریدار

5کبی سند یا قولنامه ملک مورد نظر

 در یک قرارداد اعم از

اجاره نامه و یا مبایعه نامه

 موارد زیر باید قید شود:

اجاره نامه:
1- مشخصات کامل موجر
2- مشخصات کامل مستاجر
3- مورد اجاره:(مشخصات کامل ملک ویا واحد مورد نظر اعم از متراژ،مشخصات کامل سند مالکیت ،تعداد اطاقها ،......وکلا هر گونه وسایل ویا ملزوماتی که در ملک ویا واحد آپارتمانی مورد بحث وجود دارد ویا تهیه وتدارک آن در تعهد موجر میباشد.
4- مدت اجاره
5- اجاره بها که باید نحوه پرداخت آن به طور کامل ودقیق (به صورت نقدی، چک ویا هرگونه سند دیگر )قید گردد.
6- قید نوع مصرف مستاجر (مسکونی،اداری ویا تجاری )
7- تعداد نفراتی که در مدت اجاره از ملک استفاده میکنند.
و دیگر شروطی که موجر ومستاجر در زمان انعقاد قرارداد بین خود شرط میکنند .

مبایعه نامه:
1- مشخصات فروشنده یا فروشندگان
2- مشخصات خریدار یا خریداران
3- مشخصات وامکانات مورد معامله (مشخصات کامل سندی ملک وهرگونه امکاناتی که در زمان معامله ویا در زمان تحویل ملک به خریدار یا خریداران در تعهد فروشنده یا فروشندگان است میباشد)
4- بهای ثمن مورد معامله، زمانبندی وچگونگی نحوه پرداخت آن.

ارکان بالا جزو ارکان اصلی یک مبایعه نامه میباشد، ولی توضیحات دیگری نظیر تعهد فروشنده ویا فروشندگان به اینکه مورد معامله مشمول مصادره اموال، سرپرستی ، توقیف ویا مورد رهن ووثیقه وممنوع المعامله نمیباشد، ازمواردی است که باید درنظر گرفته شود.

هرکدام از انواع قراردادهای ذکر شده با تمامی شروط وبندهای آن درزمانی که 3نفر شاهد با ذکر مشخصات خود ذیل تمامی صفحات آن را به امضاء برسانند رسمیت یافته واز آن لحظه به بعد قابل اجرا وقانونی خواهد بود وبه همین نحو در صورت بروز اختلاف ویا مشکل بین طرفین معامله قابل طرح در کلیه محاکم دادگستری مربوط به وقوع آدرس ملک میباشد.

 

شرایط قانونی :

عقد هر گونه قرارداد در رابطه با ملک به 2صورت قابل تنظیم میباشد:
1- قرارداد رسمی
2- قرارداد عادی

هرنوع قرارداد ویا نوشته ای  که بین دو یا چند نفر نوشته وتنظیم گردد(حتی به صورت دست نویس ) ودر ذیل این قرارداد 3نفر به عنوان شاهد زیر متن قرارداد را امضاء کنند، این قرارداد  عادی گفته میشود؛ تمام مواد این قرارداد طبق توافق بین طرفین تنظیم ومنعقد میگردد.
اما قرارداد رسمی به آن دسته از قراردادها گفته میشود که در دفاتر رسمی تنظیم ومنعقد خواهد گردید، کما اینکه تمامی مواد وبندهای این قرارداد نیز کلمه به کلمه عینا مشابه به بندهای همان قرارداد عادی میباشد .

/ 8 نظر / 15 بازدید
سهراب

آنچه او بگوید، همان می‏شود»، «او خبر دارد»، «او از اراده‏ی الهی برخوردار است» www.oloomebateni.com www.oloomebateni-oloomebateni.blogspot.com http://www.oloomebateni.com/Bultan/2314/

رضا بهرام نژاد

و شهدا رفتند تا ما بمانيم و اما ما... بعد از شهدا چه کرده ايم؟ و اي شهدا ما را ببخشيد. و اي شهيدان خدايي خيلي دلم هوايتان را کرده کاش مطهر شوم... کاش... اي ياران خميني يادي هم از ما کنيد که سخت محتاج ياد شماييم کاش ما هم به شما بپيونديم کاش من هم خدايي شوم شهدا ما را ببخشيد سلام. اگه مايل به تبادل لينک بوديد، ابتدا من رو با نام ستارگان خاکي لينک کنيد سپس به وبلاگم بياين و در قسمت پيوندهاي روزانه روي تبادل لينک کليک کنيد و مشخصات خودتون رو برام بذارين تا لينکتون کنم. با تشکر

یک وبلاگنویس

سلام دوست گرامی با یک مطلب جدید به روز هستم . اگر فرصت داشتید ، خوشحال می شوم یک سری بزنید . پیروز باشید

یواشکی

سلام. چی؟ (وقتی خانومی بهت گفت: "چــــــــــــــــی؟"، به این معنا نیست که گفته شما را نشنیده. او در واقع به شما فرصت داده که گفته خود را تغییر دهید! )

ایدین تنها

سلام خوبید ؟ همین طورکه تو وبلاگ ها میگشتم وباگ شما رو دیدم خوشم اومد اگه افتخارشو داشتم به وبلاگ من هم سری بزنید ممنونم

هدیه بخر

سلام. برای جشن شب یلدا . جشن سپندارمزدگان. یا عید نوروز از هم اکنون به فکر دوستانت باش!!

شال عشق

شال فوق ‎العاده زيباي عشق ، پرفروش‎ترين شال چند ماه اخير در ايران قیمت: 99,000 ریال