بیانیه

 

بسم الله الرحمن الرحیم


«لَقَدْ جاءَکُمْ رَسُولٌ مِنْ أَنْفُسِکُمْ عَزِیزٌ عَلَیْهِ ما عَنِتُّمْ حَرِیصٌ عَلَیْکُمْ بِالْمُؤْمِنِینَ رَؤُفٌ رَحِیمٌ» سوره توبه،آیه ۱۲۸

به یقین، رسولی از خود شما بسویتان آمد که رنجهای شما بر او سخت است؛ و اصرار بر هدایت شما دارد؛ و نسبت به مؤمنان، رئوف و مهربان است

«و ما أرسلناک إلا رحمة للعالمین»/ سوره انبیاء، آیه ۱۰۷

بار دیگر اهانت مدعیان آزادی و احترام به حقوق انسانها به ساحت پیامبر رحمت ومهربانی حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم دل میلیونها مسلمان و عاشقان آن حضرت را به درد آورد.

تروریسم محکوم است ، اما مسلماً نباید به بهانه حمله تروریست های دست پرورده غرب به برخی مراکز در پاریس به اعتقادات میلیونها انسان بی احترامی شود.

آزادی بیان به معنای توهین به مقدسات ادیان نیست، بند ۱۹ کنوانسیون حقوق مدنی و سیاسی به صراحت می گوید که اعمال حق آزادی بیان برای افراد، تکالیف و مسوولیت هایی نیز دارد از جمله احترام به حقوق و ارزش های دیگران.

حوادث تروریستی اخیر در کشور فرانسه و در محل دفتر نشریه «شارلی ابدو» و پس از آن، توهین مجدد این نشریه به ساحت مبارک و نورانی پیامبر رحمت و مهربانی، نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص)، یک بار دیگر اذهان عمومی ملت‌های آزاده جهان به ویژه مسلمانان را به آنچه در معادلات سیاسی جهان غرب می‌گذرد، معطوف و متوجه کرد.

علما و مردم شریف منطقه میان ولایت خراسان رضوی ، ضمن محکومیت هرگونه اعمال تروریستی، قاطعانه اقدام موهن نشریه فرانسوی را در توهین به ساحت مقدس حضرت خاتم الانبیاء،پیامبر اعظم(ص)، محکوم نموده و از عموم آزادمردان و پیروان ادیان آسمانی به ویژه علما و نخبگان امت اسلام می خواهد تا در برابر این اقدام وقیحانه موضعگیری نموده و تلاش خود را مصروف افشای پشت پرده جریان های تروریستی اسلام نما و همچنین دشمنان پلید اسلام ستیز و اهانت کنندگان به ساحت مقدس حضرت ختمی مرتبت(ص) نمایند . به امید روزی که جهان سرشار از شمیم عطر آموزه های اسلام ناب محمدی(صلّی الله علیه و اله و سلّم) گردد.

شایان ذکر است، با توجه به این اقدام ناپسند، کمپین من عاشق محمد(ص) هستم نیز شکل گرفته و افراد مختلف در حال پیوستن به این کمپین و حمایت از آن هستند.

/ 0 نظر / 32 بازدید