در گذشت جناب مولانا محمد یامدد،

مراسم خاک سپاری استاد حوزه علمیه انوارالعلوم، مولانا محمد یامددخیرآباد بودند.به گزارش انواروب پیکر استاد حدیث حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد بعد از ظهر روز چهارشنبه در میان جمع عظیمی از دوستداران و شاگردان بعد از ادای نماز جنازه در قبرستان جوار حوزه علمیه انوارالعلوم به خاک سپرده شد.

مراسم خاک سپاری استاد حوزه علمیه انوارالعلوم، مولانا محمد یامدد 2

شیخ الحدیث جناب مولانا محمد یامدد سال ۱۳۳۴ در روستای پلبند ـ تایباد در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشودند.
ایشان تحصیلات ابتدایی خود را در زادگاهشان و نزد مرحوم «آخوند شیخ جامی» (به صورت سنتی و مکتب خانه ای) خواندند و جهت فراگیری علوم دینی وارد «مدرسه علمیه مزار تربت جام» شدند.
بعد از اینکه سه سال از محضر اساتید آنجا مستفید گردیدند، راهی «حوزه علمیه احناف خواف» شدند و خدمت «جناب مولانا خواجه شمس الدین مطهری» زانوی تلمّذ زدند.
بعد از دوسال کسب فیض از محضر اساتید خواف و به خصوص مولانا مطهری، عطش علمی و شوق به فراگیری علوم اسلامی، مولانا را به کشور «پاکستان» کشاند.
مولانا محمد از سال ۱۳۵۲ تا سال ۱۳۶۰ در کشور پاکستان از محضر علمای بزرگ و صاحب نامی کسب فیض کرده و از هر خرمنی خوشه ای چیدند. شیخ الحدیث انورالعلوم، کتاب «صحیح بخاری» را نزد مفتی ولی حسن ـ رحمه الله ـ در جامعه نیوتاون خواندند. مفتی ولی حسن از شاگردان مولانا حسین احمد مدنی و ایشان شاگرد حضرت شیخ الهند بودند. به این طریق مولانا محمد با واسطه ای اندک افتخار شاگردی شیخ الهند را کسب کردند.
پس از ۸ سال غربت، مولانا یامدد با کوله باری از علم و تقوی به دیار خود بازگشتند و خانواده و اهالی پلبند را با قدومشان مسرور ساختند.
هنوز خستگی سفر از تنشان بیرون نرفته بود که  با دعوت مولانا غلام احمد علی بایی ـ مدیر وقت حوزه علمیه انوارالعلوم ـ و مرحوم حاج عبدالغفور رجبعلی زاده ـ از بنیانگزار حوزه انوارالعلوم ـ به خیرآباد تشریف آورند و به تدریس علوم دینی مشغول شدند.
ایشان مدت ۳۰ سال از عمر پربرکت خود را در خدمت طلاب علوم دینی و جامعه اسلامی بودند و از منبع فیّاض علوم دینی خود، تشنگان زیادی را سیراب کردند و در راه تبلیغ علوم دینی و مبارزه با بدعات و خرافات، مجاهدتها و تلاش های زیادی نمودند و در راه امر به معروف و هی از منکر هیچ گونه کوتاهی از خود نشان نداند و با بدعات به شدت مبارزه نموده از ملامت هیچ ملامت کننده هراسی نداشتند.
این عالم فرزانه بعد از عمری مجاهدت در راه تعلیم و تعلم قرآن و حدیث در نیمه شب سه شنبه 9 آبان ماه ۱۳۹۱ پیک اجل را لبیک گفت و جاودنه به دیدار دوست شتافت و خیل عظیمی از دوستداران و ارادتندان را به سوک نشاند و حوزه علمیه انورالعلوم را غرق ماتم و عزا نمود.

پیکر آن مرحوم بعد از ظهر روز چهارشنبه در میان جمع عظیمی از دوستداران و شاگردان بعد از ادای نماز جنازه در قبرستان جوار حوزه علمیه انوارالعلوم به خاک سپرده شد.

مدیریت، اساتید و طلاب حوزه علمیه عین العلوم گشت،

درگذشت این عالم فرزانه را به جامعه اهل‌سنت ایران، علما و مردم خیرآباد، شاگردان ایشان، وبالخصوص به خانواده ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان ایشان صبر جمیل و اجر جزیل خواستاریم.

/ 0 نظر / 14 بازدید